Blogi

Saame tuttavaks: EVSi vabatahtlike tiim

Saame tuttavaks: EVSi vabatahtlike tiim

Selles loos saame tuttavaks Väitlusseltsi vabatahtlike Emeli Pikneri, Thomas Hendrik Liiva, Daniella Myallo, Tommi Valgma ja Lagle Kaubiga. Kuigi vabatahtlikena alustasid nad alles sellest väitlushooajast, on nad panustanud juba mitme ürituse ja projekti kordaminekusse! Blogiloost saad lugeda, mida vabatahtliku kogemus EVSis neile seni õpetanud on ja millega nad igapäevaselt tegelevad. Lisaks leiad siit loost ka õige mitu kultuurisoovitust!

Persoon: uus meedia ja ühiskonna suuna juht Riin Suuster

Persoon: uus meedia ja ühiskonna suuna juht Riin Suuster


Väitlusseltsi meedia ja ühiskonna suunal on uuest hooajast uus juht. Triinu Jõgi andis suuna juhtimise üle Riin Suusterile, kes on ka varasemalt nii väitlejana kui vabatahtlikuna EVSiga kokku puutunud. Kuidas täpsemalt, saab lugeda persooniloost!

Aitäh Triinule, kes on pikalt nii Väitlusseltsi kui ka meedia ja ühiskonna suuna töösse panustanud ning kelle juhtimisel toimusid mitmed suure mõjuga ühiskondlikud projektid!
Vilistlase lugu: Ann Tarkin

Vilistlase lugu: Ann Tarkin

Ann Tarkin töötab vandeadvokaadina NJORD advokaadibüroos ja on ilmselt tänastele väitlejatele kõige tuttavam turniiridirektorina. Vilistlase loost saame teada, et Ann oli kunagi täielikult igasuguse väitlemise vastu, kuid (meie kõigi) õnneks tuuled pöördusid ja Ann on siiani väitlusrindel aktiivne. Lisaks annab ta häid nippe algajatele väitlejatele ja meenutab vahvaid lugusid, mis puudutavad nii väitlusturniire kui ka armsaid väitlussõpru.
Arvamusfestival 2022

Arvamusfestival 2022

12. ja 13. augustil toimus iga-aastane Arvamusfestival, kus Väitlusselts ka sel korral kohal oli! Nagu ka varasemalt, viis EVS see aasta arutelude alguses läbi erinevaid miniväitluseid, mis tutvustasid teemat ja võimalikke seisukohti. Nii väitlejate kui ka arutelu korraldajate meelest olid väitlused edukad ja põnevad, ning mitme korraldaja sõnul lisasid need aruteludele palju juurde. Anname lühikese ülevaate väitlustest, mida me see aasta läbi viisime!

Esseekonkurss “Miks mulle oluline teema avalikus arutelus nii vastuoluline on?” 

Kevadel toimunud Märka Argumenti kampaania raames korraldas Väitlusselts koolinoortele suunatud esseekonkursi teemal “Miks mulle oluline teema avalikus arutelus nii vastuoluline on?”. Konkursiga suunasime noori mõtlema tähtsatele teemadele, mis aga tihti tekitavad ühiskondlikus arutelus palju vastukaja. Enim kirjutasid noored tervise teemadest, millest suur fookus oli ka vaimse tervise kriisil. Välja valitud töö autorid olid Hugo Treffneri Gümnaasiumi abituriendid Markus Uibo, Jürgen Tihanov ja Märt Kilgi, kes kirjutasid meediast ja vaktsineerimisest. Autorid saavad ka minna meie vilistlaste juurde erinevatesse firmadesse töövarjuks. 
Endine võistlusväitluse suuna juht Karoliine Pruul: need kaks aastat olid väga suureks enesearenguks

Endine võistlusväitluse suuna juht Karoliine Pruul: need kaks aastat olid väga suureks enesearenguks

Juulis lõpetas võistlusväitluse suuna juhina töö Karoliine Pruul, tänu kellele saime viimase kahe aasta jooksul korraldatud – kasvõi veebis – mitmeid väitlusvõistlusi ja -üritusi, Suveakadeemiad ning arutleva haridusega seotud tegevused. Aitäh Karoliinele ja palju edu uutes väljakutsetes!

PS! Blogipostituses teeme ülevaate ka uutest inimestest võistlusväitluse suunas.

Ülevaade keskoolide Eesti meistrivõistluste I etapist


Keskkoolide Eesti meistrivõistluste I etapp 21/22 on saanud võiduka lõpu! 4.-5. detsembril võõrustas meid Tartu Forseliuse Kool. Suur rõõm oli üle pika aja taas pidada turniiri täismahus koolis kohapeal. Paljude väitlejate jaoks oligi tegu esimese korraga, kus vastasvõistkonda sai vaadata üle laua, mitte läbi arvutiekraani. Kokku väitles eestikeelsel turniiril 37 võistkonda ja venekeelsel 10 võistkonda. Palju õnne võitjatele!