Värsked keskkoolide Eesti meistrid Euroopa Parlamendi valimistest: et võimalikult paljude huvid esindatud saaks, peavad võimalikult paljud oma häält kasutama

Värsked keskkoolide Eesti meistrid Euroopa Parlamendi valimistest: et võimalikult paljude huvid esindatud saaks, peavad võimalikult paljud oma häält kasutama 22. mai 2024 Grete Isabel Huik 2023/2024. aasta keskkoolide Eesti meistrid Mia Karolina Altküla, Ingel-Ethel Kanistik ja Mirtel Etverk võtsid kokku võistlussarja III etapi, mille teemad olid seotud Euroopa Liidu alusväärtustega, ning kutsuvad inimesi Euroopa Parlamendi valimistel läbimõeldult kaasa lööma. Tundsime end Euroopa Liiduga seonduvates improvoorudes väga mugavalt – esiteks olid pea kõikide turniiride (sh rahvusvaheliste, nt keskkoolide Euroopa meistrivõistluste) ettevalmistatud teemad Euroopa Liiduga seotud, teiseks tegime väga korralikult eeltööd ehk iga kaasuse kirjutamisele eelnes pidev lugemine Euroopa Liidu kohta. Meie lemmikuks osutus superfinaali teema "Euroopa Liidu liikmesriigid peaksid arendama ühist kaitsevõimet riigipõhise kaitsevõime arendamise asemel". Ilmselt, sest nägime sellel teemal kaasuse kirjutamisega väga palju vaeva. Kirjutamise käigus õppisime palju uut ja põnevat meie tänase kaitsevõimekuse kohta, nt kus ja kellega toimuvad ühised õppused – asjad, mille kohta ei oleks muidu kunagi uurinud. Euroopa Parlament ja selle saadikud on olulised, sest see on meie võimalus rääkida kaasa, missuguseid otsuseid Euroopa Liidus tehakse. See on oluline, sest isegi, kui mõned teemad võivad kauged tunduda, siis lõpuks mõjutavad meid kõik liidusiseselt langetatud otsused suuremal või väiksemal määral. Euroopa Parlamendi valimistel hääletamine on ühiskonnateadliku inimese üllas kohustus. Tänu sellele saab suunata Eesti poliitilist tegevust väljaspool kodumaad ja suurendada võimalust, et Euroopas tegeletakse teemadega, mis inimestele südamelähedased on. Euroopa Parlamendis käsitletava poliitika näol ei ole tegemist inimesekauge konspektiga, mis igapäevast elu ei mõjuta, ning tegelikkuses muudavad sealsed otsused igapäevaselt ka eestlaste elusid. Hääletamine tähendab kaalutletud otsuse langetamist, mille põhjal saadetakse Euroopa Parlamenti poliitikud, kes rahva soovide eest seisma peavad. Selleks, et võimalikult paljude huvid esindatud saaks, peavad võimalikult paljud oma häält kasutama. Hea koht, kust endale sobiva kandidaadi valimist alustada, on erinevad valimiskompassid, mis annavad algse ülevaate sellest, kelle või missuguse erakonna vaated sinu omadega kattuvad. Sealt edasi tuleks ka loomulikult lugeda, mida antud kandidaat või erakond on ametlikult lubanud. Kui valiku langetamine läheb väga keeruliseks, nt kaks erinevat kandidaati tunduvad sama palju sobivat, siis peab kaaluma, kes tegeleb rohkem teemadega, mis sulle spetsiifiliselt olulised on. Lõppude lõpuks aga on kõige olulisem see, et valid kandidaadi, kelle poliitilises pädevuses oled veendunud ning ta oskab teha tööd, mille jaoks sa ta Euroopa Parlamenti valid.
Ostukorv
Sidebar
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.