Väitlus

Väitlus arendab, inspireerib, lahutab meelt ja avab uusi uksi hilisemaks eluks.

Eesti Väitlusselts

Eesti Väitlusselts korraldab mitmesuguseid turniire nii põhi- ja keskkooliõpilastele kui ka tudengitele ja täiskasvanutele. Õpetajatele mõeldud väitlussisu leiad hariduse lehelt.

Mis on väitlus?

Väitlus on struktureeritud poolt- ja vastuargumentide esitamine, mis toimub kindla reglemendi alusel. Väitlustes ei otsita ühest ning ainuõiget vastust konfliktsetele teemadele, vaid püütakse välja selgitada kõikvõimalikud argumendid ning nägemused erinevatelt pooltelt. Väitluse võidavad tugevamad argumendid ja võitja otsustab erapooletu kohtunik.

Mida väitlus Sulle annab?

Igal elualal tuleb kasuks, kui oskad kõneleda selgelt, arusaadavalt ja struktureeritult ilma, et peaksid oma mõtte selgitamiseks kasutama demagoogiavõtteid või tühje emotsionaalseid väiteid. Väitlusega tegelemine arendab argumenteeris- , kriitilise mõtlemise- ja eneseväljendusoskused. Väitlus õpetab meeskonnatööd, laiendab silmaringi ning muudab harjumuseks avaliku esinemise. Lisaks on see ka lõbus meelelahutus, kus koos sõpradega saab uurida põnevate päevakajaliste teemade kohta või lahendada eetilisi dilemmasid.

Miks ma väitlusega tegelen?

Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.