Seltsist

Koondame inimesi, kes usuvad argumenteeritud ühiskondlikku diskussiooni. 

Vilistlastele

Hea Väitlusseltsi vilistlane!

Aitäh, et oled olemas ning aitäh, et jõudsid siia lehele! Igaühel on Väitlusseltsiga natuke erinev side. Mõni on olnud väitleja, mõni kohtunik ja treener, mõni on olnud õpetaja, mõni korraldaja, vabatahtlik või töötaja. Mõni tunneb ennast Väitlusseltsi vilistlasena juba viimased 20 aastat, mõni on alles hiljuti aktiivse väitlustee selja taha jätnud. Mõnda näeme sageli, mõnest pole kuulnud aastaid! Kõiki ühendab aga teadmine, et ühiskonnas peaks võidutsema tugevam argument ning et Väitlusselts ON õpetanud mulle selle missiooni täitmiseks vajalikke oskuseid.

Hea vilistlane, nüüd kui Sina oled juba suur ja iseseisev, tule aita Väitlusseltsi! Töötame igapäevaselt selle nimel, et rohkemad inimesed saaksid võimaluse väitlusega seonduvate oskuste nagu argumenteerimine, kriitiline mõtlemine ning eneseväljendus, õppimiseks. Paljud Väitlusseltsi vilistlased ütlevad, et tõuge selleks, kes nad täna professionaalselt on, on suuresti tulnud just nende väitluskarjäärist, mitmed on leidnud endale pere ja sõbrad kogu eluks. Tule aita meil avada need võimalused üha rohkematele noortele. Teeme nii, et meie ühiskonnas leviks argumenteeritud mõtteviis. Teeme nii, et üha rohkem inimesi ootaks seda ka poliitikutelt ja ekspertidelt.

Väitlusseltsi vilistlane saab täna panustada Väitlusseltsi kolmel viisil.

Tule meie üritusele

Tule kohtunikuks, tule anna mõni töötuba, tule räägi iseendast ja oma väitlusminevikust! Inspireeri meie tänaseid noori ning näita, miks väitlus on investeering tulevikku. Ei jõua füüsiliselt kohale? Panusta meedia ja ühiskonna suunal avalike tele- või online-debattide kohtunikuna või kirjuta sisu Väitlusseltsi kolumni. Viska pilk peale saabuvatele sündmustele või anna endast märku aadressil kristin@argument.ee.

Paku Väitlusseltsi noortele võimalusi

Väitlusseltsi tänased noored on väga ägedad! Nad on targad, motiveeritud ning võimekad. Nad on laia silmaringiga ja avatud meelega. Väitlusseltsi noor on väga atraktiivne kandidaat tööturul. Miks mitte näidata neile, milline Sinu ettevõte, organisatsioon või asutus välja näeb. Kirjuta aadressile kristin@argument.ee ja paku noortele töövarjuvõimalusi, praktikapäevi või pikemaid praktikaid!

Toeta Väitlusseltsi tegevust rahaliselt

On üsna tavapärane, et MTÜ toetub projektirahastusele. Ühtlasi on see pikaajaliste plaanide seadmiseks ning jätkusuutliku arengu tagamiseks üsna ebastabiilne elu. Väga keeruline on palgata mõistliku koormusega töötajaid, kelle võimekus Väitlusseltsi arendada ei taanduks hilistele õhtutundidele, mis kooli ja töö kõrvalt vabatahtlikutööle kulutada jõuab. Raske on jõuda Tallinnast-Tartust-Pärnust kaugemale, et väitlusoskuste omandamise võimalus ei oleks ainult privileeg Eesti mõistes suurlinnades. Selliseid näiteid võib lugema jäädagi. On selge, et Väitlusselts jääb alati kirjutama projekte ning toetuma tuhandetele vabatahtliku töötundidele aastas. Selle jaoks, et saaksime astuda suuri arenguhüppeid, on meil aga vaja enda inimeste abi! 10, 20, 50 või mituiganes eurot kuus tähendab uusi väitlejaid, väitlusturniire, suuremat mõju meedia- ja haridusmaastikul.

Kui Sa ei leidnud siit sobivat võimalust või kui Sul on mõni idee, kuidas Väitlusselts saab hoopis Sind aidata, siis kirjuta info@argument.ee ning teeme koos!

Aitäh, hea vilistlane, et oled olemas. Näeme varsti!

Siiralt
Sinu Väitlusselts