Loading Events

START 2023 | Pärnu 

12 november 00:00 - 12 november 00:00


Kutsume kõiki alustavaid väitlejaid turniirile START! Väitlusvõistlus on suunatud noortele, kes on alles väitlusega tegelemisega alustanud ja tahaksid oma oskuseid võistlusvoorudes proovile panna. Siin pole vaja karta, et pistad rinda eelmise aasta Eesti meistritega, kõik osalejad on turniiril esimest korda!

Sellel aastal toimub START kolmes Eesti linnas korraga. Pärnu START toimub 12. novembril Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis.

_______________________________________________________________________________

Argumenteerimine, kriitiline mõtlemine ja selge eneseväljendus on tänapäeval hädavajalikud oskused, mis tulevad kasuks nii tööturul kui aitavad tagada eduka osalemise ühiskondlikus dialoogis. Üks parimaid viise nimetatud oskuseid arendada on läbi väitlustegevuse, mille võimalusi Eesti Väitlusselts noortele pakub.

Turniir toimub KK-formaadis  ja kõigil osalejatel on võimalik ennast proovile panna kolmes eelvoorus, mille jooksul selguvad kaks kõige edukamat tiimi, kes liiguvad edasi finaalvooru.

START 2023 teema on “Väikseid maakoole Eestis ei tohiks sulgeda”. Turniiri teemamapi leiad siit

Iga väitlustiim koosneb kolmest liikmest ning turniiril väideldakse ettevalmistatud teema üle. Igal tiimil avaneb kolme eelvooru jooksul võimalus väidelda nii jaataval kui ka eitaval poolel. Väitlusvõistlusel osalemiseks ei ole tarvis varasemat kogemust, kuid selgeks tuleb teha väitlusturniiri formaat ning ette valmistada väitlusteema. Juhised selleks leiad altpoolt.

_______________________________________________________________________________

Tahaksid START-il ehk Suurel Turniiril Alustavatele Retoorikaga Tegelejatele osaleda, aga pole päris kindel, kuidas väitlus käib? Siit saad abi!

Igal väitlusturniiril kasutatakse mingit kindlat formaati. Eestis korraldatud kooliõpilastele suunatud võistlused toimuvad enamasti keskkoolide väitlusformaadis. Formaadi kohta saad lugeda siit.

Kui sa oled juba natuke väidelnud, aga pole veel turniirile jõudnud, saad siit lugeda, kuidas töötab üks väitlusturniir.

Kui vajad abi kaasuse ehitamisega, saad selle kohta rohkem lugeda siit.  

START-turniiri reglemendi leiad siit

_______________________________________________________________________________

Registreeri juba täna ja saa osa aasta uhkeimast väitlusvõistlusest!

START 2023 on noorteprogrammi “Argument 2023” viimane osa ja seda toetab Erasmus+.


Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.