Persoon: Triin Toimetaja
Persoon: Triin Toimetaja
24. jaanuar 2022
Maarja Pärn
Väitlusseltsi üks taladest - Triin Toimetaja otsustas anda teatepulga edasi järgmisele suunajuhile ning ise võtta taustajõu roll. Uurime, mida Triin oma senisest ajast Väitlusseltsis arvab ning saame teada, millised on olnud tema suuremad katsumused ja võidud.
Sa oled olnud erinevate ülesannete juures Väitlusseltsis. Kuidas sa näed EVS on selle ajaga edasi liikunud ja mida sa ise oled nendest positsioonidest oma "oluliste kogemuste" nimekirja lisanud?
Mulle tundub, et EVS on ajas muutunud kaasavamaks. Tiim, kes ühel või teisel viisil EVSi tegemistesse panustab, on viimastel aastatel oluliselt kasvanud. Kui ma Tartu Ülikooli esmakursuslasena tegin oma esimesi samme EVSi tiimi liikmena, siis meid oli nädalakoosolekutel vähem ja need, kes olid, toimetasid peamiselt üksi omas valdkonnas, oma väikeste projektide kallal. Viimasel aastal oli mul meedia suuna juhina aga koordineerida kaks vabatahtlikku tiimiliiget, ca 5-liikmelist faktikontrolli tiimi ja koolituste perioodil ka koolitajate tiimi. Tänu suuremale tiimile on EVS muutunud ka oluliselt süsteemsemaks ja strateegilisemaks.
EVSi tiimi panustamine on kindlasti andnud mu oluliste kogemuste nimekirja tohutult palju:
- Keskkoolide meistrivõistluste korraldamine on andnud mulle korraliku ürituste korraldamise kogemuse, (kuidas arvestada inimeste ootuste ja vajadustega, edastada efektiivselt korralduslikku informatsiooni)
- Väliskoostöö suuna juhina sain hulganisti projektikirjutamise, aruandluse ja partneritega suhtlemisega kogemusi. See õpetas mind arvestama kultuuriliste erisustega.
- Meedia ja ühiskonna suund on andnud kogemuse suhetes erinevate meediaväljaannetega ja õpetanud mind nägema selgemalt oma sisemise infotarbimise kallutatust.
Mida sa pead oma töövõitudeks meedia ja ühiskonna suuna juhtimise ajal?
Tark Valija projekti rahastustaotluse edukus ja kõik sellega kaasnenud tegevused, mida me oleme saanud ellu viia viimase poole aasta jooksul, aga ka kõik, mis on veel tulemas.
Faktikontrolöride tiimi suurendamine ja korraldusmudeli efektiivsemaks muutmine.
Mida annab/võiks anda EVSi meedia ja ühiskonna suund ühele tavalisele inimesele?
Mulle tundub, et meedia ja ühiskonna suund võiks anda ühele tavalisele inimesele suurema kriitilisuse. Minu lemmik momendid Tark Valija kampaania perioodil olid need, kui mu mitte-väitlejatest sõbrad, sugulased viitasid, et nad lugesid programme ja küsisid endalt, kas ja mida KOV päriselt teha saab või tegema peab. See tähendab, et nad on teinud sammu selles suunas, et teha teadlikumaid ja läbimõeldumaid otsuseid. Ma tahan, et ka faktikontroll võiks kanda sama rolli nende tavaliste inimeste jaoks, kes kontrolle loevad.
Mis sa edasi teed, kui sa enam suunajuht ei ole? Kas EVS jääb?
Kindlasti jään ma nõu ja jõuga toeks meedia suuna uuele juhile ja tiimile. Ma usun, et olukorras, kus enamus mu parimatest sõpradest on ühel või teisel viisil EVSiga seotud ja minu varasemad katsed EVSi tegevustest tagasi tõmbuda on toonud mu mõne aja pärast uuesti EVSi juurde tagasi, siis EVS jääb.
Mis ma teen ajaga, mis aga suunajuhi tööst üle jääb? Esiteks plaanin ma pühenduda rohkem oma päevatööle ja end selles vallas edasi arendada. Teiseks plaanin ma lisada oma raamatute ostmise hobile ka raamatute lugemise hobi :). Lisaks tahaks võtta rohkem aega pere ja sõprade jaoks.