Loading Events

Suvelaager 2005

21 august 00:00 - 21 august 00:00
Läänemaa, Eesti

EVSi järjekorras üheteistkomnes suvelaager Roostal tuleb suurem ja parem kui kunagi varem. Kokku ootame laagrisse üle 200 väitleja ja väitluspedagoogi.

Bussid Roostale:
1. buss Tallinn-Roosta väljub 10.15 Estonia parklast

2. buss Tartu- Paide-Rapla-Roosta väljub Tartust Vanemuise alumisest parklast 9.00. Buss jõuab Paidesse 10.30 ja Raplasse 11.30

3. buss Pärnu-Roosta. Buss väljub Pärnu bussijaamast 10.30. Viljandi õpilased peaksid sõitma liinibussiga Pärnusse ja sealt koos pärnakatega Roostale.

Lisaks sellele peavad kõik laagrisse tulijad kaasa võtma allkirjastatud sisekorraeeskirjad. Alaealistel peavad seda tegema vanemad.

Teemaloengu
“Kodanikuõiguste piiramine turvalisuse tagamiseks on põhjendatud” peab Riigikantseleikoordinatsioonidirektori büroo direktor Rainer Saks.
Lisaks väitlustegevusele toimub Roostal hulgaliselt vaba aja üritusi, mänge ja muud suvelaagerdumist. Suvelaagri viie päeva hind on 250 krooni, üksikpäev maksab 60 krooni. Kui laagrisse tulijaid on rohkem kui kohti (praegu oleme arvestanud 220 inimesega), eelistame muidugi neid, kes saavad olla kohal täisaja.
Meid toetavad:

EVSi suvelaagri toimumist toetavad AEF/ELIS ja HTM hasartmängu fond.

Suvelaagrisse saab registreeruda kolmele erinevale programmile:
1. “Tere väitlus!” ehk algajad keskkooliväitlejad
Programm on mõeldud täiesti algajatele väitlejatele nii koolidest, kus kunagi varem väitlusega tegeletud ei ole, kui tuntud väitluskoolidest. Programmi raames toimub väitluse ja Karl Popperi formaadi tutvustamine ning esimene turniir, kus võistkondi lisaks oma treeneritele aitavad vanemad väitlejad. Programmi tulemusena võiksid osalevad võistkonnad kooliaasta jooksul ka EVSi turniiridel käima hakata. Väitlusega alustamiseks pole paremat kohta kui EVSi suvelaager, kus aega on palju ja atmosfäär rahulik.

Registreeruma ootame nii kolmeliikmelisi võistkondi ning üksikuidväitlejaid. Viimasel juhul leiame teile võistkonnakaaslased mõnest teisest koolist.

2. “Tere jälle, parli!” ehk edasijõudnud keskkool ja algajamad ülikooli väitlejad
Parlamentaarse väitluse turniir osutus eelmisel aastal suvelaagris väga populaarseks ning nii otsustasime ka tänavu selles formaadis väitlemiseks võimaluse anda. Programm sisaldab parlamentaarse väitluse tutvustamist ja harjutusi ning väidetavalt väitlusaasta kõige ägedamat turniiri. Lisaks sellele on programmi raames võimalik abistada algajate popperiturniiril kohtunike ning treeneritena.

3. “Tere, gurud” ehk treenerid ja kohtunikud
Programm on mõeldud nii pedagoogidele kui tudengitele, kes on tegevad keskkoolide treeneritena. Kavas on kohtunikutöö seminar, kus koos arutatakse, kuidas olla paremad kohtunikud; seminar väitluse õpetamise metoodikatest; töötoad, kus pannakse paika EVSi järgmise aasta suundumused ning palju tavalist lõbu. Programmis võivad osaleda nii algajad kui edasijõudnud treenerid.

Registreerimisel palume kindlasti ära märkida millisest programmist soovite osa võtta. Kui teil on mõtteid või soove programmide sisu kohta, andke nendest kindlasti teada Kajarile.

Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.