Loading Events

Suvekool 2011

17 august 00:00 - 21 august 00:00
Läänemaa, Eesti
AITÄH KÕIGILE, KES SUVEKOOLIS OSALESID JA ANDSID OMA PANUSE KAS VÄITLEJANA, TREENERINA VÕI PROGRAMMIJUHINA SELLEKS, ET EVSI SUVEKOOL 2011 OLEKS LIHTSALT SUPER! 🙂

Selleks, et mälestused liiga kiiresti ei tuhmuks, tasub kõigil lugeda Suvekooli sündmusi objektiivselt ja tõsiteaduslikult kajastava ajalehte Debate24. Konfidentsiaalse info sisaldamise tõttu otsustasime, et ajalehe lugemiseks tuleb kirjutada mulle, Sigridile, ja siis ma saadan numbrid meiliga huvilisele.
Suvekooli pilte leiab kas meie Facebook’i lehelt: https://www.facebook.com/debate.ee või siis fotograaf Kerttu picasast: https://picasaweb.google.com/EVS.liige/Roosta2011
Lisaks jagan paari tarkusetera, mis Suvekoolis õhku visati: 
– “Isegi linnuvaatleja ei näe läbi puu”
– “Ilu on inimese põhivajadus”
– “Tunnen kaasa inimestele, kes pole sama targad kui mina”
– Jaan Viru meedikule: “Allan, kuule, millest see kloroform tehtud on?”
– “Halb maine on hullem kui soe vangikong”
– Siim Vahtrus Birgit Monesele: “Kle, tule kaasa! Lähme otsime keppi ja vilet!”
– “Kõrgharidusega on ka Mainori kõrgkooli lõpetanud”
– “Liisa Pakosta saab lapsi nii kui nii”
Ma tõsiselt loodan, et järgmine Suvekool on vähemalt sama äge 🙂
_________________________________________

‘Ajakava’ all on olemas nii üldine Suvekooli ajakava kui ReSTARTi ajakava!
Roostale lähevad nii Tartust kui Tallinnast väitlusbussid. Busside väljumise ajad:
– Tallinnast: Balti jaama kõrvalt parklast 17. augusti hommikul kell 9.35- 
– Tartust: Vanemuise alumisest parklast 17. augusti hommikul kell 6.15 (jah, kahjuks see on ebaõiglaselt vara)
– Viljandist: Anttila kaubamaja parklast 17. augusti hommikul kell 7.30
– Pärnust: Endla teatri eest 17. augusti hommikul kell 9.05

Juhul kui kellelgi tekib 17. augusti hommikul bussiga probleeme – ta hilineb või jääb maha vms, siis palun kontakteeruda bussi eest vastutavate isikutega:
– Tallinna buss: Margo Loor (51 32 489)
– Tartu buss: Marleen Pedjasaar (55 15 011)
Info Suvekooli eest tasumise kohta: Raha saab maksta kas
a) enne Suvekooli algust ülekandega Eesti Väitlusseltsi arveldusarvele Swedbank’is: 
22 101 0707 156; selgituseks kirjutada osaleja nimi ja ‘Suvekool’
b) koha peal check-in‘i tehes sularahas (ei, me ei teista kaardimakseid)
Eesti Väitlusseltsi Suvekool 2011 toimub 17.-21. august Läänemaal, Roosta puhkekülas

Suvekool on üritus, mis pakub kõikidele, nii noortele kui vanadele, algajatele kui edasijõudnud väitlejatele võimaluse saada kokku ning veeta 5 päeva mereäärses männimetsas suurepärase seltskonnaga väideldes ja väitlusvibei nautides. 
2011. aasta Suvekoolis jooksevad paralleelselt 5 programmi, mis kõik pakuvad midagi erineva tasemega ja erinevate huvidega osalejatele. Ning loomulikult ei tulemata ega olemata ka sisukas vaba aja programm, Suvekooli meedia, võrkpallimäng ja kõik muu, mis väitlusrahvast juba aastaid suviti Roostale on meelitanud.

Suvekoolis toimuvad programmid:
1) Popperi programm
Selleaastane suvekooli Popperi programm on mõeldud päris algajatele väitlejatele või neile, kel väitluskogemust põhi- või keskkoolist veel alla aasta. Suvekooli jooksul tegeletakse peamiste väitluses vajalike põhioskuste omandamisega. Kõike seda vajadusel ka vene keeles! Suvekooli lõpus saab end proovile panna sõbraliku õhkkonnaga miniturniiril.
Programmi juhib Age Tomson

2) Briti parlamentaarse väitlusformaadi programm.
Briti parlamentaarne väitlusformaat on üks maailmas enim väideldavaid formaate ning peamiselt kasutusel tudengite hulgas. Briti parlamentaarne väitlusprogramm keskendub  formaadi valdamiseks vajalike oskuste õpetamisele. Nii õpivad osalejaid, kuidas kiiresti ja efektiivselt sügavaid argumente välja mõelda, kuidas ilma ettevalmistusajata ümberlükkeid teha, kuidas mõelda ja esitada teravaid vaheküsimusi ning kuidas seda kõike veenvalt esitada. Programmi on oodatud kõik väitlusega juba tegelenud keskkooliväitlejaid ning uued tudengid (kes pole varem väitlusega kokku puutunud). Lisaks teadmistele formaadist saavad osalejad ennast proovile panna erinevate praktiliste harjutuste ning programmi lõpus toimuva väitlusturniiri kaudu.  
Programmi juhivad Karl Läll ja Tõnis Kuusk.

3) Briti parlamentaarse väitlusformaadi programm edasijõudnutele (inglise keeles)
Edasijõudnute BP programm on mõeldud BP formaati juba valdavatele väitlejatele. Maailmatasemel treenerite käe all omandatakse sügavamad teadmised väitlemisest ja turniiridel väideldavatest teemadest. Programm on inglisekeelne ning mõeldud pigem rahvusvahelise väitlussuunitlusega osalejatele. Treeneriteks on
Simone van Elk ja Jeroen Heun Hollandist. Simone on EUDC ESL finalist, WUDC 2. parim ESL kõneleja ning EUDC 2011 asepeakohtunik.Jeroen Heun on Rotterdami väitleja, kes eelmise aasta euroopakatel breikis nii ESL kui main break arvestuses ning tuli parimaks ESL kõnelejaks.
Programmi koordineerib Meeli Mullari

4) Väitlustreenerite programm

Üle mitme aasta toimub Suvekoolis jälle treenerite programm, mis on mõeldud kõikidele Suvelaagri Popperi programmi treeneritele ning Väitlusringi juhendaja koolituse läbinud õpetajatele ja muidugi ka kõikidele teistele, kes tahaksid end koolitada just treeneritöö valdkonnas, et hakata väitlusringi juhendama või mõnda võistkonda treenima. Treenerite programm aitab osalejatel õppida väitlust õpetama – see on programm uute meetodite õppimiseks (tehakse läbi väitluse õpetamise harjutusi, sh väideldakse ise ja analüüsitakse õpilaste väitlusi), ringijuhi rollide õppimiseks (õpitakse olema juhendaja, treener ja kohtunik), treeneritöö analüüsimiseks ja kogemuste jagamiseks (analüüsitakse oma õpetamise kogemusi). Programmi veavad kogenud Väitluseltsi treenerid.  

Õpetajatele, kes ei ole enne väitlusega kokku puutunud on võimalik läbida kiirem kursus Väitlusringi juhendaja koolitusest kohapeal.

5) Venekeelne Briti parlamentaarse väitlusformaadi programm
Venekeelne programm koosneb põnevatest ja huvipakkuvatest treeningutest, väitlemisest ja kogemuse jagamisest. Programmi treeneriks on Mihhail Jevdokimov, kelle kõrval juhendavad osalejaid paljud teised kogenud väitlejad. Venekeelne programm on küll omaette, ent haakub tugevalt ka inglise keelse BP programmiga. Ootame osalema vene keelt emakeelena kõnelevaid gümnaasiumiõpilasi ja tudengeid, nii neid, kes on juba parlamentaarse väitlusega kokku puutunud kui ka kõiki neid, kes soovivad end uue oskuse omandamisel proovile panna!

6) Suvekooli viimastel päevadel toimub Roostal vilistlastele mõeldud väitlusturniir ReSTART!

Meelelahutusprogrammi eest vastutavad tänavu Siim Vahtrus ja Birgit Mones, seega on oodata uut kvaliteeditaset kõikide osalejate vaba aja sisustamisel ning kustumatute mälestuste tekitamisel 😉

Suvekooli maksumus on tänavu:
EVSi liikmetele:
– kogu Suvekool (5 päeva majutus+ kõik toidukorrad + transport Tallinnast/Tartust Roostale ja tagasi): 32€
– 1 päev (ööbimine + 3 toidukorda): 12€
Väitlusringi juhendaja koolituse juba läbinud või Suvekoolis läbida plaanivatele õpetajatele:
– kogu Suvekool (5 päeva majutus+ kõik toidukorrad + transport Tallinnast/Tartust Roostale ja tagasi): 32€
– õpetajatele, kes tulevad suvekooli vähemalt koos 3 oma õpilasega, on osavõtumaks: 17€ (õpilastele siinkohal jätkuvalt 32€).
Mitteliikmetele:
– kogu Suvekool (5 päeva majutus + kõik toidukorrad + transport Tallinnast/Tartust Roostale ja tagasi): 40€
– 1 päev (ööbimine + 3 toidukorda): 15€

Küsimuste korral palun pöörduge Sigridi poole (sigrid.solnik@debate.ee, 52 34 104)
Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.