Loading Events

START 2011 (Tartu)

23 oktoober 00:00 - 23 oktoober 00:00
Tartu, Eesti

START ehk Suur Turniir Algajatele Retoorikaga Tegelejatele on mõeldud väitlejatele, kes varem ühelgi STARTil või meistrivõistluste etapil osalenud ei ole. Väitlejad, kes on osalenud Suvekoolis, Põhikoolide meistrivõistlustel ja väikestel kohalikel turniiridel (sellised, mida ei korralda otseselt EVS, vaid kohalikud väitlusaktivistid), võivad ka STARTist osa võtta.

Miks sellised piirangud ja taoline eksklusiivsus? START turniiri eesmärgiks on anda olematu või vähese turniirikogemusega väitlejatele võimalus proovida turniiriväitlust toredas ja toetavas õhkkonnas, kus kohtunikud tagasisidet andes teavad ja arvestavad, et väitlejatel pole palju kogemust ning kõik vastased, kellega võistkond turniiril väitleb, on sama tasemega. 
Lisaks alles alustavatele väitlejatele, on START turniir traditsiooniliselt olnud ka alles alustavatele kohtunikele n-ö lävepakuks hoopis teistsugusesse maailma, kohaks, kus saadakse oma esimesed tuleristsed kohtunikuna.
2011. aasta START turniiri teemaks on: RIIK PEAKS LÕPETAMA KULTUURI RAHASTAMISE


Tartu STARTi peakohtunik on Maarja Tiitsaar

Turniir toimub juba kolmandat aastat järjest Tartu Kommertsgümnaasiumis. Väitlusjuhil ja tervel EVSil on väga hea meel, et see traditsioon on aastast aastasse järkunud ja et TKoG on jätkuvalt kool, kes väärtustab noorte huviharidust ning hindab kõrgelt teadmisi ja oskusi, mida õpilased väitlusega tegeledes omandavad ja arendavad!

Turniirile tulijatele muretseb EVS lõunasöögi, transpordikulusid me ei kata. Selle tõttu toimub meil ka kaks STARTi, üks Tallinnas ja teine Tartus – igaüks peaks leidma endale lähima/mugavama linna, kuhu turniirile minna 🙂 
Osavõtutasu suhtes: palun kõikidel väitlejatel või nende juhendajatel välja uurida, kas nende kool on nõus turniiri osavõtutasu kinni maksma (enamasti on see nii) ja kui on, siis kas nad on teinud ettemaksu või kooli tuleb saata arve. Kui kool ei maksa, siis palun osalejatel võtta kaasa 3€ võimalikult täpses sularahas!

Igaks juhuks seletan uutele tulijatele üle turniirile registreerimise süsteemi: Registreerimine toimub kodulehe kaudu. Kui sa pole kunagi enne turniiril käinud ega end EVSi kodulehel kuhugi registreerinud, siis suure tõenäosusega, pead sa kõige pealt end kandma kodulehe andmebaasi. Andmebaasi kandmine ei tähenda seda, et sa oled turniirile registreeritud, vaid tegemist on põhiliste isikuandmete kandmisega ankeeti, mis omakorda tagab selle, et järgmise sammuna saad end turniirile registreerida. Sest turniirile registreerides pead rippmenüüst valima oma kooli ja teisest rippmenüüst oma nime ning kui andmebaasi ankeeti pole enne täidetud, ei ole  õigeid koole ega nimesid võimalik valida…
Igasugused küsimused turniiri korraldusliku info kohta palun esitage väitlusjuht Sigridile (52 34 104; sigrid.solnik@debate.ee)
Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.