Loading Events

START 2011 (Kuressaare)

23 oktoober 00:00 - 23 oktoober 00:00
Kuressaare, Eesti

START ehk Suur Turniir Algajatele Retoorikaga Tegelejatele on mõeldud väitlejatele, kes varem ühelgi STARTil või meistrivõistluste etapil osalenud ei ole. Väitlejad, kes on osalenud Suvekoolis, Põhikoolide meistrivõistlustel ja väikestel kohalikel turniiridel (sellised, mida ei korralda otseselt EVS, vaid kohalikud väitlusaktivistid), võivad ka STARTist osa võtta.

Miks sellised piirangud ja taoline eksklusiivsus? START turniiri eesmärgiks on anda olematu või vähese turniirikogemusega väitlejatele võimalus proovida turniiriväitlust toredas ja toetavas õhkkonnas, kus kohtunikud tagasisidet andes teavad ja arvestavad, et väitlejatel pole palju kogemust ning kõik vastased, kellega võistkond turniiril väitleb, on sama tasemega. 
Lisaks alles alustavatele väitlejatele, on START turniir traditsiooniliselt olnud ka alles alustavatele kohtunikele n-ö lävepakuks hoopis teistsugusesse maailma, kohaks, kus saadakse oma esimesed tuleristsed kohtunikuna.
Kuressaares toimub START turniir esimest korda ajaloos – Saaremaa väitlusliikumine on viimase aasta jooksul lihtsalt nii suureks kasvanud, et tekkis vajadus oma piirkondliku algajate turniiiri järele.
Erinevalt mandri STARTidest, mis täidavad väitlusega vaid ühe päeva, toimub Kuressaares laupäeval enne turniiri algust koolitus uutele väitluskohtunikele. Kogenud Saare väitlejad saavad laupäeval ülevaate kohtunikutöö alustest selleks, et need uued teadmised ja oskused pühapäesel STARTil praktikasse panna. 
Edasijõudnud väitlejate kohtunikeks koolitamise eest hoolitsevad ning Kuressaare STARTi viivad läbi peakohtunik Siim Vahtrus ja turniiridirektor Siim Ruul
2011. aasta START turniiri teemaks on: RIIK PEAKS LÕPETAMA KULTUURI RAHASTAMISE


Igaks juhuks seletan uutele tulijatele üle turniirile registreerimise süsteemi: Registreerimine toimub kodulehe kaudu. Kui sa pole kunagi enne turniiril käinud ega end EVSi kodulehel kuhugi registreerinud, siis suure tõenäosusega, pead sa kõige pealt end kandma kodulehe andmebaasi. Andmebaasi kandmine ei tähenda seda, et sa oled turniirile registreeritud, vaid tegemist on põhiliste isikuandmete kandmisega ankeeti, mis omakorda tagab selle, et järgmise sammuna saad end turniirile registreerida. Sest turniirile registreerides pead rippmenüüst valima oma kooli ja teisest rippmenüüst oma nime ning kui andmebaasi ankeeti pole enne täidetud, ei ole  õigeid koole ega nimesid võimalik valida…
Igasugused küsimused turniiri korraldusliku info kohta palun esitage väitlusjuht Sigridile (52 34 104; sigrid.solnik@debate.ee)

Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.