Loading Events

Koolitus: Veenmisoskuste lahingukool

30 oktoober 00:00 - 30 oktoober 00:00
Tallinn, Eesti

TULE VÄITLE VEENMISOSKUSTE LAHINGKOOLIS!
Väitlus on töövahend, mille saate koolituselt kaasa võtta!

MIKS PANNA ENNAST PROOVILE?
Veenmisoskuste lahingukool on praktiline treening, mis on mõeldud inimestele, kellel on vaja kaitsta oma ideid keerulistes olukordades. Väitlusoskused on igaühe töös vajalikud (vähemalt) kolmes mõttes:

1. argumenteeritud mõttevahetus aitab meeskonnal teha konstruktiivseid otsuseid keerulistes olukordades;
2. oskus oma seisukohti argumenteerida võimaldab vastandada kahte ideed, mitte isikuid (alluv, juht, klient);
3. iseenda ja vastaspoole argumentide analüüsimine tagab põhjendatud ja mõtestatud otsused.

SISU
Väitlus on ideedevaheline „lahingolukord“, kus ühe poole ülesandeks on leida ja ära kasutada nõrkusi teise poole argumentides, kusjuures väitluse lõpus ei selgu tõde vaid tugevam argument. Väitlemine on iga töö osa. Kui iga kord, kui Sul on vaja oma ideid kaitsta, võtad kätte ja väitleda oma mõtted läbi, suudad ennetada küsimusi, mis kuulajatel tekivad.
Väitlemine kokkulepitud formaadis on heaks tööriistaks koosolekute ja mõttetalgute läbiviimiseks. Kui laialt tuntud ajurünnaku meetod võimaldab genereerida palju ideid suhteliselt kriitikavabas õhkkonnas, siis väitlemine meetodina aitab järgmises, alternatiivide kaalumise faasis vältida grupimõtlemist ning analüüsida variante objektiivsemalt ja süsteemselt.
Lahingukool õpetab mõistma esinemis- ja veenmisolukordi ning argumentide abil oma eesmärke saavutama. Treeningul kasutatakse spetsiaalset väitlusformaati, mis muudab koolituse individuaalseks ja praktiliseks. Lisaks saavad osalejad oskuse rakendada väitlust ja selle elemente oma igapäevatöös otsuste kvaliteedi parandamiseks.
Koolituse teemad:

• Sissevaade veenmise teooriasse
• Teise poole ja kuulajate analüüs
• Argumenteerimise teooria
• Argumentide valik ja materjali ülesehitus
• Väitluse rakendamisvõimalused igapäevatöös

Nii ütleb koolituse sisu kohta Toomas ise: „Aega, mis kulub iga nädal koosolekuteks ja aruteludeks, mille tulemusena ei sünni põhjendatud otsuseid, on juba kriminaalselt palju raisatud. Aitab küll!“

„LAHING“MEETODID
Teooriaülevaated, individuaalsed tööd, rühmatööd…mitte ainult! Pakume koolituse jaoks väljatöötatud elulähedase väitlusformaadi läbitegemist, et teil oleks koolituse oskuste rakendamine igapäevaselt võimalikult lihtne. Igapäevases elus on väitlusolukorrad sageli varjatumad ja reglementeerimata, kuid iga tõsiselt keskenduv kuulaja suhtub sellegipoolest uude infosse kriitiliselt. Just selles seisnebki väitlusformaadi kasutamise iva – reaalne oponent aitab päevavalgele tuua kuulajate peades keerlevaid küsimusi ning võimalikke vastuväiteid. Nii aitab väitlusharjutus ennetada möödalaske ning arendada argumenteerimisoskust. Lisaks põhjalik tagasiside koolitajate poolt ning harjutusi enesereflektsiooniks.

SIHIKULE ON VÕETUD
Kui eelkirjeldatu Sulle meeldib, oled oodatud! Kui kahtled veel, siis oskame nii palju otsustamisel täiendada, et ootame enesearengule suunatud inimesi erinevatest eluvaldkondadest, kes peavad oma (väljamõeldud projekti) ideid kaitsma väljakutset esitavates olukordades, näiteks konkureerides või konflikti lahendades; piiratud aja jooksul või nõudlikele ja negatiivselt meelestatud sihtrühmadele. Me ei tee vahet, kas töötad noore spetsialistina, keskastmejuhina või tippjuhina – oled oodatud, kui soovid omandada „tööriista“ oma ideede tugevamaks esitamiseks. Juba üks osaleja koolitusel koduettevõtte meeskonnast saab teadmised organisatsiooni „tagasi” viia, kuid on veelgi parem, kui ühest ettevõttes osaleb koolitusel mitu liiget. Võite vaadata koolitust kui oma tavalist laiendatud koosolekut, kus teil on võimalik oma olemasolevaid ideid väitlussituatsioonis kaitsta. Ootame kõiki julgeid katsetama ja ennast proovile panema! Koolituse on mõeldud inimestele, kelle jaoks väitlussituatsioonid ja esinemine pole võõrad. Valge kinnas on õhku visatud…

KOOLITUSE LÄBINU OSKAB:

• väideldes arvestama veenva suhtlemise põhimõtteid;
• analüüsida nõudlikke olukordi ja sihtrühmi;
• koostada, analüüsida ja ümber lükata argumente;
• kasutada väitlusformaati otsuste kvaliteedi parandamiseks;

KOOLITAJAD
„Lahing“partneriteks on väitlustreenerid:

Toomas Roolaid (kliki lingil)Andero Uusberg (kliki lingil)

Toomas Roolaid       Andero Uusberg

KOOLITUSE EEST TASUMINE
Koolituse eest tasumine toimub arve alusel, mis väljastatakse teile peale registreerumist.

OSALEMISEST LOOBUMINE
Kui osaleja on registreerunud ja loobub koolitusest vähemalt nädal enne koolituse toimumist, kohustub tellija tasuma 50% koolituse koguarvest.Kui tellija on koolituspakkumise kinnitanud ning loobub koolitusest vähem kui nädal enne koolituse algust on ta kohustatud tasuma ettemaksu arve täies ulatuses.

REGISTEERU KOOLITUSELE
Registreerumiseks vajutage palun SIIA

Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.