Loading Events

Argument 2023

13 oktoober 00:00 - 12 november 00:00


Argument 2023 on põhi- ja keskkooli noortele suunatud koolitusprogramm, mis õpetab argumenteerimise-, kriitilise mõtlemise ning selge eneseväljenduse oskuseid ning annab neile ka praktilise väljundi pannes noori lahendama hariduselu probleeme ning nendest rääkima kohalike otsustajatega.

Üritus “Argument” toimub juba seitsmendat korda ning varasemate aastatega oleme kaks nädalavahetust kestva (35 akadeemilise tunni pikkuse) programmi kaudu koolitanud pea 950 Eesti noort paremini argumenteerima ja enda seisukohti noortele olulistel teemadel kaitsma.

Kahe nädalavahetuse jooksul õpib noor:

  • argumenteerimise põhitõdesid – kuidas koostada argumente, kuidas kuulata vestluspartnerit, kuidas argumentidele vastata;
  • probleemipüstitust – kuidas kindla teema aruteluks ette valmistada, kuidas leida ja põhjendada lahendusi, kuidas otsida infot;
  • väitluse aluseid – milline on väitlusformaat, millised on peamised elemendid, kuidas neid praktikas rakendada.

Esimese nädalavahetuse fookus on oskuste arendamine. Erinevate praktiliste harjutuste kaudu parandavad noored argumenteerimise, kriitilise mõtlemise ja eneseväljenduse oskuseid. Teisel nädalavahetusel pannakse esimese nädalavahetusel õpitu praktikasse kahel viisil:

  • Kohtumine otsustajatega. Toome noorte juurde kohaliku tasandi otsustajad, kellega noortel on võimalik enda valitud probleemküsimust arutada ja lahendusi leida. Varasematel üle-riigilistel üritustel oleme otsustajatena kaasanud näiteks Siim Kallast, Yana Toomi ja Eiki Nestorit.
  • Teise nädalavahetuse lõpus toimub väitlusturniir START. Noored saavad esimese väitlusturniiri kogemuse väideldes nii teiste koolide Argument 2023 osalejatega kui ka algajate väitlejatega üle Eesti. START toimub mitmes suuremas Eesti linnas samaaegselt.

Osalejad saavad ainekavaga tunnistuse, mis tõestab 35 akadeemilisest tunnist koosneva kursuse “Argumenteerimine” sooritamist. Kool võib kasutada seda valikkursuse arvestamiseks.

Projekti toetab Erasmus + ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus + programmist.

Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.