4 küsimust nõukogu liikmele: Vladislav Lušin


Vlad töötab igapäevaselt partnerlussuhete ja kommunikatsioonijuhina. Tema esimene kokkupuude väitlusega oli 2008. aastal ja üks ägedamaid mälestusi sukeldumine Õsõk-Köl järve Kõrgõzstanis Tian Shani mäestikus.

Millega igapäevaselt leiva lauale tood?


Igapäevaselt töötan vabaühenduses Noored Kooli, kus vastutan partnersuhete ja kommunikatsiooni valdkonna eest. See tähendab, et minu kanda on Noored Kooli toetajate ja pro bono partnerite leidmine ning hoidmine, aga ka organisatsiooni avalik kommunikatsioon – kõik uudiskirjadest sotsiaalmeedia postitusteni. Samuti tegutsen koolitaja ja moderaatorina Eesti Väitlusseltsile kuuluvas sotsiaalses koolitusettevõttes SpeakSmart.


Milline on Sinu kokkupuude väitlusega?


Väitlusega hakkasin tegelema 2008. aastal keskkooliõpilasena Narva Pähklimäe Gümnaasiumis, hiljem väitlesin Narva Väitlusklubis ja TÜ Väitlusklubis. Aja jooksul olen olnud Eesti Meistrivõistluste venekeelse arvestuse võitja (2018), lisaks mitmete erinevate vene- ja ingliskeelsete rahvusvaheliste turniiride finalist. Aastatel 2015-2018 olin Eesti Väitlusseltsi venekeelse suuna juht. Hetkel tegutsen aeg-ajalt ka väitluskohtunikuna.


Miks Sa arvad, et väitlus on oluline?


Väitlus on tänapäeval oluline, kuna see on üks väga äge intellektuaalne harjutus, mis arendab väga otseselt kommunikatsioonioskusi ja kriitilist mõtlemist, aga kaudselt ka meediakirjaoskust ja mitmeid teisi 21. sajandi kompetentse. Lisaks sellele on väitlus tegelikult ka üsna sotsiaalne tegevus, mille abil leida uusi sõpru. Võib-olla isegi kontakte, kelle kaudu kunagi enda unistuste töö leida.


Räägi üks vahva väitlusega seotud mälestus.


Eks võib öelda, et väitluse on vahvaks teinud ka see sama, mille tõttu teda oluliseks pean. 

Tänu väitlusele mina:

  • jätsin eluks ajaks meelde, mis asi on gentrifikatsioon ning mis on amišite religioossed eripärad
  • sain tuttavaks inimestega, kes nüüdseks töötavad pea kõikides Eesti suuremates meediaväljaannetes ning tähtsamates valitsusasutustes
  • sukeldusin märtsikuus Õsõk-Köl järve ja magasin Ljubljana-Viini rongi põrandal.