4 küsimust nõukogu liikmele: Sigrid Solnik


Saame lähemalt tuttavaks EVSi nõukogu liikme, antropoloogi ja SpeakSmart koolitaja ning moderaatori Sigrid Solnikuga. 
Millega igapäevaselt leiva lauale teed?

Hetkel toimetan Arvamusfestivali programmijuhina. Aeg-ajalt teen keikkasid SpeakSmart koolitajana, moderaatorina, antropoloogina, külalislektorina või hoopis vabaühenduste nõustajana.

Milline on Sinu kokkupuude väitlusega? 

Minu kokkupuude väitlusega algas HTG 10. klassis. Keska ajal sain kahekordseks Eesti meistriks väitluses. Ülikooli ajal töötasin EVSi väitlusjuhina ja no see oli tõesti väga tore aeg. Kohtunik ja treener olin ka, muidugi.

Miks on argumenteerimisoskus oluline?

Olles nüüd veidi aega täiskasvanud olnud ja Päris Töömaailmas ringi vaadanud võin öelda, et argumenteerimisoskus on lihtsalt selline (sala)relv. Eriti kui elu sealt nooruse teravust veidi maha lihvib. Tuleb välja, et kõigil maailma inimestel ei ole oskust oma mõtteid selgelt ja konteksti arvestavalt välja öelda, oskust kuulata või oskust enda ja ka vestluspartneri juttu tulemuslikult algusest lõpuni juhtida.

Räägi üks vahva väitlusega seotud lugu!

Ükskord me käisime Mariliisi, Liisa ja Kerttuga Rumeenia mägedes IDEA laagris ja seal ei tohtinud õhtuti eriti hotellist välja minna, sest karud patrullisid ümber maja ja käisid prügikastis einestamas.