4 küsimust nõukogu liikmele: Martin Mets


Martin Mets on LHV Panga tootejuhtimise valdkonna juht ning Väitlusseltsi nõukogu liige, kellel on väitluskogemust nii keskkooli- kui ka ülikooliväitlejana. Miks on Martini jaoks argumenteerimisoskus oluline ja kuidas mõjutas teda Cambridge'i väitlusseltsi külastus, saad lugeda blogist!

Millega igapäevaselt leiva lauale tood?

Igapäevaselt töötan LHV Pangas, juhtides ettevõttes tootejuhtimise valdkonda. Tootejuhtimise eesmärk on planeerida panga tootearendust, mis digitaalses pangas käib käsikäes IT-arendusega. Kokkuvõttes üritan koos enda meeskonna ja kolleegidega ehitada Eesti parimat panka, koos selle tootepakkumisega :)

Milline on Sinu kokkupuude väitlusega?

Olen väitlusega seotud juba keskkooli ajast Treffneris. Olime koos klassikaaslastega regulaarsed külalised keskkoolide väitlusturniiridel. Ülikoolis jätkasin samuti väitlustegevusega, mis võimaldas omal ajal käia ära ka väitlusmekades Oxfordis ja Cambridge'is.

Miks Sa arvad, et argumenteerimisoskus on oluline?

Minu jaoks on argumenteerimine kriitiline inimeste süvama mõtlemisvõime jaoks. Usun, et parimad ideed ja lahendused tulevad läbi arutelude ehk konflikt erinevate argumentide vahel võimaldab viia arusaama teemast uuele ja sügavamale tasemele. Kui inimesed ainult suudaks vastaspoole argumente külmalt ja ilma emotsioonita kuulata ja analüüsida, küll siis oleks kena!

Räägi üks vahva väitlusega seotud mälestus!

Minu tugevaim väitlusmäletus on seotud Cambridge'i väitlusseltsi külastusega. Mäletan sügavat aukartust nende ruumide ja suurte ideedega inimeste ees, kes olid nendes ruumides ja saalides pidanud kirglikuid väitlusi fundamentaalsete ideede üle, näiteks vabadus, kohustus ja õiglus. Eriti just nende väitlussaali külastades, 300 inimesele mõeldud hiiglaslik saal, tekkis mul väga lootusrikas tunne inimkonna intellektuaalse tuleviku osas. Kvaliteetne seltskond ja avalik debatt andis igaljuhul inspiratsiooni ka enda mõttetegevuse süvendamiseks.