10 soovitust karantiinis VÄITLUSNOHIKULE!

Mida teha kui hing ihkab väidelda, aga vanemad ja Jüri Ratas käsivad koduseinte vahelt välja mitte minna? 

Loomulikult püsida kodus! Aga kodusolemine ei tähenda väitluskire pausilepanekut – siin on 10 soovitust kuidas väitlusega karantiiniajastul edasi tegeleda:   
  1. Ära arva, et sellepärast, et sa üksi kodus pead istuma, ei saa väidelda. Mitmed väitlusklubid jätkavad iganädalast tegutsemist näiteks keskkondades Zoom, Hangouts, Discord või Skype. Näiteks ootab eri vanuse, tausta ja kogemustepagasiga väitlejaid Tartu Ülikooli väitlusklubi.
  2. Kasuta mõnda Eesti Väitlusseltsi Youtube’i kanali videot, võta ette kohtunikuleht ning ole ise kohtunik neile, kes tavaliselt Sind hindavad. See on kõige lihtsam viis, kuidas teha tähelepanekuid ja ehk valutum kui enese videokõne vaatamine.
  3. Vaata mõnda väitlustöötuba ägeda välismaa väitleja poolt. Valiku töötubasid leiad siit.
  4. Loe Debate24 artikleid!
  5. Korda üle väitluse põhitõed lugedes näiteks seda väitlusõpikut!
  6. Tutvu erinevate filosoofide ideedega poliitikast ja elukorraldusest. Nii on järgmisel väitlusel lihtsam argumenteerida, miks sõna peab olema vaba ;) Kiirkursuse võid saada nt Philosophise this taskuhäälingust.
  7. Vaata mõnda ägedat “väitlusfilmi”! Soovitused: 12 Angry Men, Thank You for smoking, The Great Debaters, Yes Man, Rocket Science. Võibolla oskad ise mõnda ägedat linateost soovitada? Anna teada!
  8. Valimista ette kaasus teemal, mida varem preppinud ei ole ja mida väideldes tunneksid end ebakindlalt.
  9. Hoia virtuaalsed silmad ja kõrvad lahti, loe midagi uut ja põnevat, avarda oma silmaringi – uute teadmiste omandamine ei ole asjatu! Kohe-kohe saab jälle võistelda!
  10. Kui oled veel põhi- või keskkooli laps, siis miks mitte osaleda rahvusvahelisel turniiril SIIN? Toimuvatel e-turniiridel saad silma peal hoida nt SIIN või liitudes SELLE FBi grupiga.