Kallid kesk- ja põhikooli väitlejad!

Kuulutame välja konkursi 2023. aasta keskkoolide väitluse maailmameistrivõistluste (World School Debating Championships) Eesti esindusvõistkonna liikmete leidmiseks. WSDC 2023 toimub 18.-28. juulil Vietnamis.

Kandidaadilt ootame:

  • varasemat kokkupuudet väitlusega;
  • head inglise keele oskust;
  • motivatsiooni, aega ja soovi panustada Eesti esindusvõistkonna töösse;
  • valmisolekut osaleda WSDC ettevalmistusprotsessis (treeningud ning kaasuste koostamine).

WSDC võistkonda pääsemise võti pole ainult karikad ning turniirivõidud, vaid tahe väidelda, treeningu käigus arenemine ning motivatsioon tiimis tööd teha. Julgustame kandideerima ka kõiki nooremaid ning lühema väitluskogemusega väitlejaid.

Kõigil huvilistel palun anda teada oma soovist kandideerida aadressile anette@argument.ee. Kirjas võiksid välja tuua kaks aspekti:

  • Olulisem: Miks sa kandideerid ning miks sina peaksid Eesti MM-koondisesse saama (motivatsioonikiri)?
  • Vähem olulisem: Milline on teie eelnev väitluskogemus (väitlus-CV)?

Palume seda teha hiljemalt 1. jaanuariks.


WSDC 2023 tiimi treener on Anette Andresoo!

Anette kirjutab endast nii:  Väitlejana olen saanud oma oskuseid arendada juba pea 6 aastat ja selle jooksul olen end proovile pannud nii Eestis kui ka välismaal. Kuigi praegu mind võistlustelt nii palju leida enam ei või, olen otsustanud rakendada enda kogemusi just väitlustreeneri ja juhendaja rollis. Selle tõttu treenin hetkel keskkoolitiime, olen Tartu Ülikooli Väitlusklubi president ja koolitan lapsi üle Eesti. MM- treenerina usun seega, et suudan kõigile luua õhkkonna, kus areng ja motivatsioon käivad üheskoos ja väitlusentusiasm kasvab iga päevaga.