Augustikuu persoon: uus võistlusväitluse suuna juht Saara Sasi
Augusti persooniks on Saara Sasi, kes võttis viimase suvekuu keskel võistlusväitluse suuna juhi ameti üle Eva Marta Sokult. Aitäh, Eva, meeldiva koostöö eest! Millised on Saara esimesed töönädalad olnud ning milline inimene ta on, loe juba persooniloost!
Kuidas sai Sinust võistlusväitluse suuna juht?
Nägin Instagramis reklaami ja kandideerisin. Mul on mitu aastat teaduskonverentside korraldamise kogemust juba vöö all ja arvasin, et võiksin töökohale väga hästi sobida (ja töökoht võiks mulle hästi sobida). Lisaks tegelen praegu Johan Skytte poliitikauuringute instituudis igapäevaselt rahvusvaheliste projektidega, kust võib samuti võistlusväitluse suuna juhi tööga ühiseid jooni leida.
Ma pean väitlus- ja argumenteerimisoskust väga oluliseks ja heaks asjaks ning usun, et iga noor võiks sellega vähemalt mingil määral kokku puutuda. Eks see mu suurem eesmärk siin töökohal ongi.
Milline on Sinu varasem kokkupuude väitluse ja Väitlusseltsiga?
Tegelesin ise kunagi põhikooli ajal väitlusega, aga see oli, vot, nii ammu, et siis väitlesin Popperi stiilis, mida pea 10 aastat enam ei kasutata.
Mul on päris kahju, et ma väitlusega püsivamalt tegelema ei jäänud – see oli meeletult tore ja arendav tegevus. Loodangi võistlusväitluse suuna juhina vähemalt osaliselt selle juurde tagasi pöörduda ja uuesti areneda. Nüüd peaksin muidugi väitlema ülikoolides kasutusel olevas BP stiilis, mille ülesehituse kohta juba noortelt väitlejatelt uurisin. Selle juures on minu jaoks üks hirmutavamaid erinevusi, et ettevalmistusaeg on eriti lühike (15 minutit), võrreldes Popperi või keskkooliväitlusega. Hea väljakutse!
Siin on muidugi varasemast päris palju tuttavaid nägusid ja inimesi, kellega ühel või teisel viisil kokku olen puutunud. Näiteks on mul Kristinilt saadud meile ka aastast 2014.
Mida Sa uuelt ametilt ootad?
Eelkõige palju uusi ja põnevaid tutvusi ja kogemusi nii Väitlusseltsi-siseselt kui ka väljaspool.
Mul on siiralt hea meel näha, kui palju siiamaani väitlusega tegeletakse ja kui huvitatud noored sellest on. Neil on nii palju värskeid ja ägedaid ideid, kuidas väitlust veel kaugemale viia ja ma tahan kõiki kuulda (ja loodetavasti ellu viia).
Kindlasti ootan ka võimalust näha väitlust läbi uue ja teistsuguse perspektiivi ja samas tuua siia ka enda kogemust. Siinkohal pean hästi oluliseks väitlejatelt, treeneritelt, kohtunikelt uurida, mis neile meeldib või ei meeldi, ja mida nad ühelt healt väitlusürituselt ootavad.
Tegelikult tahaksin väga-väga hakata ise uuesti väitlusega tegelema ja aktiivselt võistlema. Loodan juba esimese poolaasta jooksul mõnel algajate turniiril üles astuda.
Millised on olnud Sinu esimesed tööpäevad?
Vastuvõtt on olnud väga soe ja toetav!
Kuna EVSi kõige kiiremad ja üritusterikkamad ajad on just sügisel, siis praegu on olnud väga palju intensiivset õppimist ja sisse elamist, et valmistuda Argumendiks ja Presidendi turniiriks. Väike hirm on muidugi ka, kas kõik kukub ikka hästi välja, aga see kuulub asja juurde.
Millega sa vabal ajal tegeled?
Peamiselt rääkimisega. Mulle VÄGA meeldib rääkida.
Tegelikult olen suur toataimesõber ja see on siiralt mu päeva parim osa, kui ma saan koju minna ja taimedega tegeleda. Lisaks on minu ja sõprade suur suvine hobi olnud pickleball, mis on tõesti uskumatult tore tiimisport (ja tennisest lihtsam). Paar korda nädalas võtan kas kodus või maaliringis pintsli kätte, et oma loovat poolt elus hoida.