Loading Events

Tartu võsaturniir III ja keskkooliväitluse FINIŠ

31 mai 00:00 - 31 mai 00:00
Tartu, Eesti

Kolmandkordselt EVSi ajaloos:

Tartu Võsaturniir

Võsaturniir on Tartule kohaselt üks Hea Mõte. Alustuseks tuleb kohe ära öelda, et turniiri eesmärk on eeskätt pakkuda puhast väitlemisrõõmu ja orienteeruda vähem tulemustele ja rohkem Toomemäel. Selleks otsustasime viia Karl Popperi väitluse väitluse oma tavapärasest keskkonnast välja, nii-öelda võssa, kuigi loodetavasti mitte päris rappa. Sestap on turniiril võrreldes teiste selle aasta turniiridega ka mõned olulised ümberkorraldused.

Esiteks ei ole turniiril piiranguid võistkondade koosseisu osas. võid võtta kaasa oma õe, venna, lapse või väitlusisa. Ühesõnaga kõik võivad osaleda.

Teiseks toimuvad väitlused umbsete klaasiruumide asemel Tartu Toomemäe eeldatavasti päikeseküllastel nõlvadel. Seda igasuguse ilmaga: ega me papist ole.

Kolmandaks toimub turniiri käigus üks rahumeelne piknik, mille materjali saab igaüks ise valida ja kaasa võtta.

Neljandaks anname me turniiri teemad teile kätte alles kohapeal. Esialgu on plaan anda välja kaks teemat, kus väidelda tuleb teema mõlemat poolt. Nagu ikka improteemade puhul on väitlejatel tund aega kaasuse ettevalmistamiseks.

Viiendaks tahaksime võsaturniiriga pisut kaasata ka väitlejate lapsevanemaid. Kui teie isad-emad tahavad teada, mis asi see on, millega te nii põhjalikult tegelete, siis Võsaturniir on koht, kus nad sellega lähemalt tutvuda saavad. Ettevalmistuse ajal peame neile väikese seminari väitluse põhimõtetest ja seejärel saab soovi korral koos kogenud kohtunikega mõnda vooru hinnata. Ning loodetavasti ka omavahel suhelda (“Minu oma loeb nii palju tõestusmaterjali, et ei tule tihti oma toast väljagi” – “Minu oma jälle lubas kodust ära joosta, kui teda meistrikatele ei lubata” – “See pole midagi, minu oma läks Väitlusseltsi tööle”). Nii et küsige oma vanematelt, kas nad ei tahaks 31. maiks üht intelligentset üritust oma plaani võtta.

Kuuendaks on turniir kõigile osalejatele täiesti tasuta.

Seitsmendaks on turniiril eriline FINIŠ kategooria, kus saavad osaleda need, kellele käesolev turniir jääb keskkooliajal viimaseks.

Kaheksandaks päädib turniir mõne praeguseks veel teadmata õhtuse üritusega Tartus, mis kindlasti ei toimu mõnes koolimajas.

Üheksandaks… noh, kui te kohale tulete, küll te siis ise näete, mis üheksandaks on. Aga me soovitame teil riietuda sportlikult, nii et väike looduses müttamine teie garderoobile korvamatut kahju ei põhjustaks.

Kaugemalt tulijad, kes tahaksid laupäeva ööseks Tartusse öömajale jääda, andku ennast aegsasti märku, kindlasti leiame võimaluse teid kellegi juurde paigutada.

Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.