Loading Events

Tartu võsaturniir II ja keskkooliväitluse FINIŠ

3 juuni 00:00 - 3 juuni 00:00
Tartu, Eesti

Miina Härma Gümnaasiumi väitlusklubi esitleb:

Teistkordselt EVSi ajaloos:

Tartu Võsaturniir

Võsaturniir on Tartule kohaselt üks Hea Mõte. Alustuseks tuleb kohe ära öelda, et turniiri eesmärk on eeskätt pakkuda puhast väitlemisrõõmu ja orienteeruda vähem tulemustele ja rohkem Toomemäel. Selleks otsustasime viia Karl Popperi väitluse väitluse oma tavapärasest keskkonnast välja, nii-öelda võssa, kuigi loodetavasti mitte päris rappa. Sestap on turniiril võrreldes teiste selle aasta turniiridega ka mõned olulised ümberkorraldused.

Esiteks toimuvad väitlused umbsete klaasiruumide asemel Tartu Toomemäe eeldatavasti päikeseküllastel nõlvadel. Seda igasuguse ilmaga: ega me papist ole.

Teiseks toimub turniiri käigus üks rahumeelne piknik, mille materjali saab igaüks ise valida ja kaasa võtta.

Kolmandaks anname me turniiri teemad teile kätte alles kohapeal. Esialgu on plaan anda välja kaks teemat, kus väidelda tuleb teema mõlemat poolt. Nagu ikka improteemade puhul on väitlejatel tund aega kaasuse ettevalmistamiseks.

Neljandaks tahaksime võsaturniiriga pisut kaasata ka väitlejate lapsevanemaid. Kui teie isad-emad tahavad teada, mis asi see on, millega te nii põhjalikult tegelete, siis Võsaturniir on koht, kus nad sellega lähemalt tutvuda saavad. Ettevalmistuse ajal peame neile väikese seminari väitluse põhimõtetest ja seejärel saab soovi korral koos kogenud kohtunikega mõnda vooru hinnata. Ning loodetavasti ka omavahel suhelda (“Minu oma loeb nii palju tõestusmaterjali, et ei tule tihti oma toast väljagi” – “Minu oma jälle lubas kodust ära joosta, kui teda meistrikatele ei lubata” – “See pole midagi, minu oma läks Väitlusseltsi tööle”). Nii et küsige oma vanematelt, kas nad ei tahaks 2. juuniks üht intelligentset üritust oma plaani võtta.

Viiendaks on turniir kõigile osalejatele täiesti tasuta.

Kuuendaks on turniiril eriline FINIŠ kategooria, kus saavad osaleda need, kellele käesolev turniir jääb keskkooliajal viimaseks. Me kontrollisime, 2. juuniks on teil tegemata jäänud ainult füüsika ja keemia riigieksamid, nii et saate tulla küll. FINIŠ kategoorias osalejatele on turniiri lõpus ka üllatus

Seitsmendaks päädib turniir mõne praeguseks veel teadmata õhtuse üritusega Tartus, mis kindlasti ei toimu mõnes koolimajas.

Kaheksandaks… noh, kui te kohale tulete, küll te siis ise näete, mis kaheksandaks on. Aga me soovitame teil riietuda sportlikult, nii et väike looduses müttamine teie garderoobile korvamatut kahju ei põhjustaks.

Kaugemalt tulijad, kes tahaksid laupäeva ööseks Tartusse öömajale jääda, andku ennast aegsasti märku, kindlasti leiame võimaluse teid kellegi juurde paigutada.

Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.