Loading Events

Keskkoolide Eesti Meistrivõistluste III etapp ja finaal 2010/2011

9 aprill 00:00 - 10 aprill 00:00
Tartu, Eesti
Meistrivõistluste finaali auhinnafondi panustavad  nii mõnegi väitleja alma mater Stockholm School of Economics in Riga ehk SSE Riga…


… ja Briti kvaliteetajakiri The Economist


Ning meie oma katuseorganisatsioon IDEA

VAHETUSJALANÕUD KAASA!
Etapi peakohtunik on Inga Jaagus [ijajott(ät)gmail.com] – tema poole saab pöörduda kõikide teemat ja teema tõlgendamist puudutavate küsimuste asjus.
Finaali aukohtunik on Eesti Väitlusseltsi ja SSE Riga vilistlane Raiko Uri.

Eelvoorude teemaks on “Immigratsioon on Euroopa Liidule kasulik”

Teemamapp on üleval väitluspäevikus.
Siseministeeriumi mmigratsiooni- ja piirivalvepoliitika osakonna nõuniku poolt koostatud teemaloengu slaidid on siin: ettekanne_vaitlusselts_SiM.ppt

Alates veerandfinaalidest on teemaks “Sõjaline sekkumine siseriiklikesse konfliktidesse inimõiguste kaitseks on põhjendatud”
Ehk siis, jah – kõik need tiimid, kes näevad, et neil on lootust pääseda veerandfinaalidesse ja hakata võistlema meistritiitli nimel, peavad ette valmistama mõlemad teemad. Need, kes tõenäoliselt veerandfinaalidesse ei pääse, valmistavad ette ainult eelvoorude teema.
NB! Palun kooskõlastage oma kooliga (kas ise või treenrite kaudu), kas kool on nõus teie osavõtutasu maksma.
Transpordiinfo:
– Tallinlased saavad 9. aprillil turniirile rongiga, mis väljub kell 6.49 Balti jaamast. KOGUNEMINE ON KELL 6.39 PERROONI OTSAS. Kes maha jääb, see maha jääb. Nagu eelmisegi etapi puhul tuleb hoida kokku ja minna ühte, st kõige Balti-jaama-poolsemasse, Väitlusseltsi sildiga vagunisse, sest vastasel juhul ei saa konduktor teid üle lugeda ning EVS teie rongisõidu eest maksta. 
Tagasi Tallinnasse läheb rong 10. aprillil kell 19.54 Tartu rongijaamast.
Rongimajandusel hoiab silma peal Silver Suun (51965713)
– Pärnakad ja Viljandlased saavad Tartusse bussiga, mis väljub 9. aprillil kell 7.00 ENDLA TEATRI PARKLAST ning teeb peatuse kell 8.00 VILJANDIS, ANTTILA KAUBAMAJA PARKLAS. Tagasi läheb buss 10. aprillil kell 19.30 Tartust Vanemuise alumisest parklast
Bussimajanduse eest vastutab Siim Ruul.
Õhtune üritus:
Meelelahutuse eest hoolitsemise raske ülesande on enda kanda võtnud Viktor Nikonov. Oodata võib viktoriini (parimatele auhinnad!) ja uut, upgradeitud maffiat! Lisaks toimub öökino (popkorn!!!).
Ööbimisest:
– Väitlejad ja kohtunikud, kes ei maga kodus/sõprade juures, ööbivad taas kord koolimajas. Seega palun võtke kaasa magamiskott, magamisalus, padi, villased sokid ja kõik muu taoline, mis koolis ööbimist mugavamaks aitab teha. 
VAHETUSJALANÕUD!
– Koolis on olemas PESEMISVÕIMALUS!
– Kuna väitlusjuht on ka inimene ja mitte uksehoidja, siis palun arvestada sellega, et alates kella 12st öösel kuni hommikuni koolimajast välja ja koolimajja sisse ei saa.
Eesti meistrite välja selgitamise süsteem käib järgneva skeemi alusel:
– Eesti meister väitluses selgub pärast kolmandat etappi. Kolme etapi üldarvestuse põhjal tekkinud paremusjärjestuse 2 esimest võistkonda saavad automaatselt koha poolfinaalis. Nemad veerandfinaale läbima ei pea. 
– Paremusjärjestuse 3., 4., 5. ja 6. võistkond läbivad veerandfinaali, kus 3. koht väitleb 6. koha vastu ja 4. koht väitleb 5. koha vastu.
– Veerandfinaalide võitjad pääsevad edasi poolfinaalidesse, üldise paremusjärjestuse 2 esimese võistkonna vastu väitlema. (Üldjärjestuse 1. koht väitleb “3.koht vs 6. koht” veerandfinaali võitjaga ja üldjärjestuse 2. koht väitleb “4. koht vs 5. koht” veerandfinaali võitjaga. 
– Poolfinaalide võitjad pääsevad superfinaali ja räägivad selgeks, kes on 2010/2011 õa Eesti meister keskkooliväitluses
Lisaks võimaldab The Economist EVSi liikmetele odavamat aastatellimust – 99€ asemel 75€. Asjast huvitatutel palun võtta ühendust Anna Karoliniga (karolin.anna@debate.ee) ja küsida spetsiaalset tellimiskoodi.
Lisaküsimuste puhul palun pöörduge Sigridi poole (sigrid.solnik(ät)debate.ee, 52 34 104)!
Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.