Loading Events

Keskkooli meistrivõistluste III etapp ja finaal 2005

20 märts 00:00 - 20 märts 00:00
Tartu, Eesti

Tubakaseaduse eelnõuga saab tutvuda klõpsates siia. Seletuskiri asub siin.

Teema lahtimõtestamisel on, nagu ikka, aus lähtuda sellest, kuidas teemas esitatud lauset kõige tõenäolisemalt mõistaks valdav osa mõistlikke eestlasi. Seekord tähendab see Peakohtunike Koja liikmete arvates meetmeid, mis erinevad esiteks oluliselt praegu kehtivatest regulatsioonidest. Teiseks kujuneb meie arvates jaatava poole jaoks aga mõistlikuks võtta arvesse ka seoses Euroopa Liiduga tubakaseadusesse peagi tehtavaid parandusi. Seaduseelnõu ideede plaanina esitamine ei ole teemas sisalduva sõnaga “jõulisemalt” küll otseses vastuolus, kuid eelnõuga kursis olevad eitajad võivad sel juhul kogu väitluse taandada vaid ajalisele küsimusele (ehk siis eitajad võivad sisuliselt nõustuda jaatajate plaaniga ning kaitsta vaid ideed, et see ei peaks hakkama kehtima varem, kui ta niikuinii Eestis kehtima hakkab). Seetõttu on väitluse sisulisuse säilimiseks soovitatav jaatajatel kaitsta plaane, mis on karmimad ka tubakaseaduse eelnõus ettenähtud korrast (või siis valmistuda ajalise argumendi ümberlükkamiseks).

III etapp ise toimub 18. märtsi pärastlõunast 20. märtsini Tartus koos meistrivõistluste lõpupeo ja suure finaalüritusega. III etapi paremusjärjestus selgub ainult eelvoorude põhjal. Neile järgnevad kogu meistrivõistluste 3.- 4. koha väitlus ja finaal, kuhu pääsevad sarja üldarvestuse neli paremat võistkonda. Finaalväitlused toimuvad tavalises Popperi formaadis ja eraldi teemadel, teemad avalikustatakse järgmise nädala alguses.

KUIDAS KOHALE SAADA?

Kohale saab, kui istuda bussijaamast üle Turu tänava Kaubamajataguse parkla ees asuvas peatuses bussi nr. 5 ja tulla selle pealt maha 3. peatuses nimega Anne. Sinnani võib vabalt ka üleliigse pooltunni olemasolul jalutada, tulles bussijaamast üle silla ja leides üles esimesena ette jääva Pika tänava teise paralleelina jooksva Anne tänava.
Edasi tuleb jätkata teed bussi kandnud tänavaga ristuval Anne tänaval sügavama Annelinna suunas. Õiges suunas paistab vasakut kätt suur punane Anne sauna maja, selle järel bensiinijaam ja pood ja vasakut kätt punavalge elumaja. Kui suund leitud tuleks astuda paari paneelmaja jagu kuni parmalt hakkab ümbritsevat arvestades suhteliselt üllatavalt paistma tiik. Tiigi ümber on kaks koolimaja. Kommertsgümnaasium on neist Anne tänavale lähemal asuv.

Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.