Loading Events

JÄÄB ÄRA. Õpetajate infopäev: kursusekava “Praktiline demokraatia” 

8 detsember 00:00 - 8 detsember 00:00
Tallinn, Eesti

Vähese osalushuvi tõttu jääb üritus ära.

Kutsume ühiskonnaõpetuse õpetajaid 8. detsembril kell 16 Tallinnas toimuvale infopäevale, et tutvustada Eesti Väitlusseltsi poolt 2023. aasta Riigikogu valimiste raames välja töötatud uut kursusekava “Praktiline demokraatia”

Loodud kava ühendab endas ühiskonnaõpetuse põhilisi pädevusi ja teemasid, kuid läheneb neile argumenteerimismeetodi kaudu: rõhk on õpilaste aktiivsel kaasatusel, oma seisukohtade kujundamisel ja sõnastamisel ning teistega arutlemisel.

Kursuse maht on 35 ainetundi ning seda saab pakkuda võimaliku valikkursusena gümnaasiumiastmes.

2023. aasta Riigikogu valimiste eel läbi viidud projektiga soovisime ühiskonnas arendada paremat poliitilist arutelukultuuri ja läbimõeldud valijakäitumist. Projektiga suunasime esiteks valijad küsima “miks?” küsimust erinevates igapäevastes olukordades, mis puudutavad poliitilisi arutelusid ja ühiskondlikke teemasid. Teise sammuna pakkusime valijatele laialdaselt võimalusi arendada enda teoreetilisi teadmisi riigivalitsemise ja poliitiliselt oluliste teemade kohta ning praktilisi suunitlusi arendada enda kriitilise mõtlemise ja analüüsimise oskuseid. Projekti eesmärk oli suurendada kriitilist suhtumist poliitilisi väljaütlemisi kuuldes, et demokraatlikku protsessi domineeriks hästi põhjendatud väited, mitte demagoogia. Vaata ka tarkvalija.eu.

Projekti toetab Aktiivsete Kodanike Fond.


Ostukorv
Meie veebilehe sirvimise jätkamisel nõustud selle kasutuskogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Alustage tippimist, et näha postitusi, mida otsite.
This site is registered on wpml.org as a development site.