Tagasivaade põhikoolide Eesti meistrivõistluste turniirile8. mail toimus üle mitme aasta Põhikoolide Eesti meistrivõistluste turniir, kus osales kokku 9 tiimi. Paljude võistlejate jaoks oli see täiesti esimene kogemus väitlusvõistlusel. Meil on hea meel, et kokku tuli 28 noort, kes väitlesid teemal: Anonüümsus internetis peaks olema Lääneriikides keelatud.

Sel korral oli improteemaks: Kohustusliku ajateenistuse peaks kaotama. Kõik tiimid nägid vaeva ja tulemuseks oli tore ja häid argumente täis väitluspäev.


Peakohtunikudebüüdi tegi noor andekas väitleja Karl-Enrik Kriis.Põhikoolide Eesti meistriks sai 2021 aastal võistkond KestaMesta Juunior Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist koosseisus Johanna Aava, Karl Andreas Kalamees ja Arp Harald Tamm.

Suured tänud ka finalistidele võistkond Merivälja Kool koosseisus Marta Luhaäär, Anni Fedotov ja Mariel Karilaid.
Turniiri parim kõneleja oli seekord Johanna Aava Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, tiimist KestaMesta Juunior. Palju õnne, Johanna!

Suur tänu kõigile, kes turniirist osa võtsid, te tegite kõik väga head tööd! Kokku väitles 9 tiimi. Täname ka õpetajaid, kes oma õpilastel aitasid turniiriks ette valmistada ja tänu kellele tuli väitlema suur hulk ägedaid ja julgeid noori.
Avaldame tänu ka kohtunikele, kes turniiri toimumise võimalikuks tegid. Peakohtunik Karl-Enrik Kriis ja kohtunikud: Oskar Samuel Rebane, Martin Küüsmaa, Greg Juhanson, Christina Kiik, Kadri Kivisik, Tom Suiste, Joosep Tiks, Helery Maidlas, Robert Sarnet, Aleksander Vunk ja Markus Laanoja. Veel tänud ka turniiri direktor Ann Tarkinile!


Meil on hea meel, et olenemata sellest, et etapp toimus Zoomi vahendusel, tuli kokku suur hulk väitlusentusiaste ja loodame, et järgmisel aastal saame juba füüsilisel kujul koos väidelda.