Põhikoolide Eesti meistriks tulid tiimid Ebatervislik sümpaatia ja peace

Laupäeval, 9. mail toimusid Tallinna Mustamäe Riigigümnaasiumis põhikoolide Eesti meistrivõistlused 2026, kus tänavuste Eesti meistritiitli omanikega ühinesid Katriin Kivisoo, Salme Saag ja Ellen Tamm (Kalamaja Põhikool ja Tartu Erakool, tiim Ebatervislik sümpaatia) ning Sofia Orgina, Anastasiia Maslova ja Maria Burkina (Tallinna Õismäe Vene Lütseum ja Tallinna Tõnismäe Reaalkool, tiim peace).

Auväärt teise koha saavutasid eestikeelsel turniiril Sofia Beril Günduz, Eti Nõgu ja Agor Mäeorg (Kuressaare Hariduse Kool ja Kuressaare Nooruse Kool, tiim Hüppehirmutis) ning venekeelsel võistlusel Kirill Iljin, Aleksandr Jevmenenko ja Maria Simson (Tallinna Pae Gümnaasium, Ehte Humanitaargümnaasium ja Tallinna Läänemere Gümnaasium, tiim Ehte club pätnica 15:15).

Parimateks kõnelejateks kuulutati Katriin Kivisoo ja Kirill Iljin, parimateks algajateks Helle Õunap ja Arseni Magritskiy.

EVS tänab põhikoolide Eesti meistrivõistluste juures peakorraldajate debüüdi teinud Harri Talvingut ja Taniel Küpparit, peakohtunikke Johanna Issakut ja Aleksei Laurandit, turniiridirektoreid Lolita Liput ja Kirill Zaitsevit ning Tallinna Mustamäe Riigigümnaasiumit, kes noored väitlejad vastu võttis!