Klubijuhid võtsid osa õpirändest Hollandisse

Eelmisel nädalal suundus EVSi delegatsioon, kus olid esindatud nii eesti kui ka vene tracki klubijuhid, Hollandisse õpirändele. Tegemist oli Erasmus+ projekti raames toimuva õpirändega, mille eesmärk oli tõsta meie kui noorsootöötajate kompetentsi, et väitlusklubide professionaalsus ja jätkusuutlikkus oleksid tulevikus võimalikult kõrged.

Kaks tegevuspäeva, neljapäev ja reede, olid väga sisukad. Ühelt poolt vaatasime kriitilise pilguga meie enda tegevusele otsa ja arutasime, kuidas saaksime oma tööd edasi arendada, et klubidele ja klubijuhtidele võimalikult suurt tuge pakkuda. Teiselt poolt saime võimaluse õppida Hollandi väitluskogukonna eri tegijatelt: külastasime nooremate laste väitlusklubisid ja saime praktilisi nõuandeid selle kohta, kuidas väitlustegevust kohandada nooremale vanuserühmale.

Oracy Institute tutvustas meile uut väitlusformaati, mis erineb klassikalisest võistlusloogikast ja püüdleb hoopis koostöise konsensuse poole, see oli paljudele meist mõtlemapanev kogemus. Utrechtis võõrustas meid DebatUnie, kes viis läbi kaasava õpikeskkonna töötoa. See teema on meile eriti oluline, kuna oleme võtnud strateegiliseks sihiks luua sel suvel Equity koda. Selle suunaga seotud arendustegevusi võib oodata juba Suveakadeemias, püsige lainel!

Suur-suur aitäh Mirtel Etverkile, kes õpirände teoks tegi, kõikidele klubijuhtidele, kes kaasas olid ning muidugi meie Hollandi kolleegidele sooja vastuvõtu eest!

Hollandi õpirände võttis kokku tegevjuht Diana Bridgman.