Eesti noored osalesid Sloveenias pankade turniiril
21. ja 22. mail toimus Sloveenias Austria, Bulgaaria, Horvaatia, Montenegro, Slovakkia, Eesti ning kohalike noorte osalusel pankade turniir, kus Eestit esindasid Maria Roolaht, Mari Onton ja Olivia Kurrel. Euroopa keskpankade koostööprojekti raames ellu kutsutud võistlusel juhendas noori Richard Käsper.
Maria, Mari ja Olivia võtsid turniiri kokku järgmiselt: "Ettevalmistatud teemaks oli digieuro toetamine ja nagu statistika näitab, siis oli teema küllaltki jaatuse poole kallutatud. Improteemaks oli aga “THR the narrative that money cannot buy happiness”, mida väitlesime jaatusena. Finaali seekord ei jõudnud, kuid sellest palju tähtsamad on hindamatud kogemused ja õppetunnid, mis me sellelt turniirilt kaasa võtame. Kogu võistluse võitis finaalis eituse poolel väidelnud tiim Slovakkia. Meie jäime meeskonnaga kolmandale kohale. Lisaks väitlemisele saime võimaluse tutvuda ka Ljubljanaga, puutuda kokku ja suhelda üle Euroopa eri riikidest väitlejatega ning kuulata osalenud riikide keskpankade presidentide arutelu. Täname kõiki, kes selle kogemuse meile võimalikuks tegid!"